Choď na obsah Choď na menu
 


8. 8. 2008

Tú dnes sprístupnili v Trámovej miestnosti banskoštiavnického Rubigallu. Otvoril ju člen Bankovej rady (BR) Národnej banky Slovenska (NBS) Ľudovít Ódor za účasti splnomocnenca vlády SR pre zavedenia eura Igora Baráta a ďalších hostí.

"Expozícia pod názvom Slovenské eurové mince predstaví návštevníkom okrem základných faktov týkajúcich sa Európskej únie a eurozóny aj súbor najzaujímavejších nerealizovaných návrhov na slovenské eurové mince od popredných slovenských výtvarníkov. Oboznámi ich tiež s víťaznými výtvarnými návrhmi budúcich slovenských eurových mincí. Výstava je určená predovšetkým širokej verejnosti, pričom ju jej autori koncipovali tak, aby uspokojila aj záujemcov z radov odborníkov - numizmatikov, historikov a pedagogických pracovníkov," uviedla hovorkyňa NBS Jana Kováčová.

Výstavu v rokoch 2006 a 2007 inštalovali v 11 mestách na Slovensku a v poľskej metropole Varšava s podobnou expozíciou centrálnej banky Slovinska pod názvom Slovinsko 2007 - Slovensko 2009. NBS plánuje túto expozíciu predstaviť v septembri v Levoči.

       Slovenské euro Autor: TASR

Autor:  TASR

Zdroj: cas.sk 

 
 Banská Štiavnica
 

 

 

Banská Štiavnica a okolie je zapísané v svetovom zozname prírodného a kultúrneho svetového dedičstva UNESCO,viac po kliknutí na obrázok.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Zatiaľ nebol vložený žiadny komentár.