Choď na obsah Choď na menu
 


Poľovníci majú cez víkend v kaštieli Dni sv. Huberta

29. 8. 2008

29. augusta (SITA) - Kaštieľ vo Svätom Antone v okrese Banská Štiavnica, jeho nádvorie aj priľahlý park bude v sobotu a nedeľu patriť poľovníkom a ich priaznivcom. Stretnú sa tam na 18. ročníku celoslovenských slávností Dní svätého Huberta. Ako informovala Monika Arvajová z Múzea vo Svätom Antone, ktoré Dni svätého Huberta organizuje, pre návštevníkov podujatia sú aj tento rok pripravené ukážky práce poľovníckych kynológov, sokoliarov, umeleckých remeselníkov, streľba z lukov a kuší, historických poľovníckych zbraní, ale i divadelné predstavenie, módna prehliadka poľovníckych odevov a ďalšie atrakcie. Poľovníci budú predvádzať vábenie zveri a nebudú chýbať ani rôzne vtipné súťaže ako hádzanie flinty do žita, súťaž o najsympatickejšiu poľovníčku, o najkrajší poľovnícky klobúk, poľovnícky šperk či o najkrajšiu a najdlhšiu bradu. Program doplnia hudobné a tanečné vystúpenia.

Súčasťou tohtoročných Dní svätého Huberta budú aj Majstrovstvá Slovenska vo vábení srnčej, diviačej a dravej zveri a Majstrovstvá Slovenska vo vábení jeleňov. Uskutočnia sa v sobotu od 14:00 do 16:30 na nádvorí svätoantonského kaštieľa.

SITA

Zdroj: sme.sk

 

V nedeľu sa návštevníci môžu tešiť na koncertné vystúpenie Barbory Legényovej ,ako aj vystúpenie Tria Laugarício o 10.00.Vyvrcholením Dní bude slávnostná svätohubertovská omša,ktorú na nádvorí Svätoantonského kaštieľa bude celebrovať Banskobystrický diecézny biskup Mons. Rudolf Baláž.

napísal: apa.