Choď na obsah Choď na menu
 


Štiavnicko z uhľa pohľadu médií

Príspevky

Americká novinárka o výlete v Štiavnici: Vyrazila aj napriek varovaniam...

21. 3. 2017

 

Kostol sv. Kataríny v Banskej Štiavnici spája so susednou radnicou podzemná chodba

20. 3. 2017

 

Noc na Starom zámku v Štiavnici s Moliérom prežilo 300 návštevníkov

17. 7. 2008

Banská Štiavnica 13. júla (TASR) - Noc na banskoštiavnickom Starom zámku s Moliérom prežilo zo soboty na nedeľu takmer 300 milovníkov histórie, romantiky a komédie. Dramatické prehliadky historického objektu oživené veselým spracovaním aktuálnych tém z pera majstra francúzskej klasickej komédie si nenechali ujsť ani českí turisti.

 

Mŕtva Banská Štiavnica?

13. 6. 2008

Banská Štiavnica je už pätnásť rokov súčasťou svetového kultúrneho dedičstva. Kedysi krásne mesto však postupne odumiera - cenné kultúrne pamiatky chátrajú a centrum je vyľudnené. Hoci Banská Štiavnica má aj vlastný zákon, ktorý na jej ochranu a rozvoj prijal parlament, mestu nepomohol. Oživeniu života v Banskej Štiavnici, a tým aj k záchrane historických kultúrnych hodnôt malo pomôcť napríklad to, že v meste budú mať svoje pracoviská vysoké školy a štátne inštitúcie. Štiavnica sa stala okresným mestom so štátnymi úradmi, sídlom Hlavného banského úradu a Slovenského vodohospodárskeho podniku. Príspevok je na webe izurnal.sk

 

Utrpenie Kalvárie

6. 6. 2008

Uvedený článok si môžete prečítať na web stránke  .tyzden.sk Zdroj: .tyzden.sk

 

Kalváriu posúdia ako prví statici

15. 5. 2008

Odborníci zistia,či sakrálne objekty na štiavnickej kalvárii nemajú vážnejšie statické poruchy.Nasledovať budú pamiatkari.